Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tyčový vysavač Sencor SVC 6301 BK

29. 6. 2014

Provoz na síť (napájení 230V) Výkon 1000W Sací výkon 200W Hlučnost < 71 dB H.E.P.A. filtr + 2 mikrofiltry Cyklonový filtrační systém Osvětlení vysávané plochy Elektronická regulace sacího výkonu Kapacita nádoby na prach 1,0 l Délka přívodního kabelu 4 m (akční rádius 3,5 m) Univerzální podlahová hubice s kovovou spodní plochou a výsuvným kartáčem Ergonomické držadlo

sencor.jpeg Vysavač je vybaven třemi filtry, jejich účinnost je ale v porovnání s klasickým tyčovým vysavačem ETA vyrobeným před 23. lety s textilním sáčkem bez dalších filtrů, dost pochybná. Jedná se o kombinaci silonového sítka do kterého je zasunut klasický papírový hepa filtr. (podobné se používají u bazénové filtrace) Vše zakrývá kousek molitanu. To ale nebrání propouštění jemných částeček prachu. Oproti klasickému textilnímu sáčku, který vyjmete,vysypete a vyklepete, je čištění tohoto vysavače poměrně náročné a zabere dost času. Papírový filtr se musí dobře vyklepat a profoukat  ale stejně ze záhybů vše ven nedostanete. Ideální by bylo filtr vždy vyměnit, ale nový stojí 400 Kč. Díky konstrukční chybě se při vysávání občas ucpává vstupní otvor do nádoby na prach. Zejména srstí.

 

 

Vysavač je vzhledově sice pěkný, ale naprosto nepraktický. U ETY nebyl problém rozložit sací trubici a měli jste malý vysavač třeba pro vyčištění auta. Tady nic takového udělat nelze, jednoduše proto že zde žádné trubice nejsou. Dokonce k vysavači nedostanete žádné koncovky na vysávání štěrbin nebo záclon. Univerzální podlahová hubice, kterou obdržíte je robusní a hodí se na volné plochy ale tento vysavač má pro tuto koncovku slabý výkon. Navíc patří zřejmě k jinému typu, protože jde na vývod vysavače nasadit dost volně a vzhledem k tomu, že zde není žádné zajištění, občas zůstane na koberci. Hubice z ETY sem ale pasují dokonale. Pokud tedy uvažujete o koupi podobného přístroje, doporučuji poohlédnout se nějakém více praktickém.

 

 

 

 
 

 


Poslední fotografie


Facebook


Archiv

Kalendář
<< září / 2019 >>


Statistiky

Online: 2
Celkem: 50962
Měsíc: 1569
Den: 38